Yükleniyor...

Son Dakika

Aşırı terlemeye karşı en iyi ipuçları

Terleme kadar sinir bozucu neredeyse hiçbir şey yoktur. Bazı kızlar çok terlemez, bazıları ise çok terler. Egzersiz sırasında, alışveriş yaparken veya sadece okula yürürken. Aşırı terlemeniz varsa çok sinir bozucu olabilir. Bu konuda ne yapabileceğinizi bilmek ister misiniz? 


Neredeyse herkes çaba anlarında terler, ancak neredeyse her zaman terlediğinizde bu çok can sıkıcı olabilir. Endişelenme, çünkü bundan muzdarip birçok insan var. Neyse ki, bunu çözmenin birkaç yolu var! Sizin için neyin en iyi olduğunu görmek için hepsini test etmeyi deneyin.


Daha güçlü bir deodorant kullanın

Belki de şu anda gerçekten iyi çalışmayan harika kokulu bir deodorantınız var. Farklı bir deodorant seçin Gerçekten aşırı terlemeden muzdarip misiniz? Sonra gidip doktora görün. Aşırı terlemeye karşı özel deodorantlar da vardır, ancak bunlar genellikle sadece reçete ile elde edilebilir. Daha az terlemek istiyorsanız bir terleme önleyici seçin ve ter kokularını azaltmak isterseniz terleme önleyici bir madde seçin.

Geceleri deodorant uygulayın

Bu çok mantıklı gelmeyebilir, ancak bu aşırı terlemeye karşı gerçekten daha iyidir. Deodoranttaki terlemeyi önlemesi gereken toz, koltuk altı - ter bezlerinde olmalıdır. Sabahları tozun koltuk altına girmesi daha zordur. Geceleri deodorantı koyarsanız, cilt tahrişleri olasılığınız da azalır.

Nefes alabilen kıyafetler seçin

Vücudunuzun kıyafetlerde nefes alabilmesi önemlidir. Bu yüzden çok sıkı olmayan kıyafetleri seçin ve sentetik kumaşlardan kaçının. Giysilerinizi en fazla 1 gün giymek de daha iyidir. 1 gün çok uzun bulursanız, ekstra kıyafetler getirebilirsiniz. Çok terli ayakların var mı? Ayrıca gün boyunca çorapları değiştirin ve her gün aynı ayakkabıları giymeyin.

Her zaman yanınızda deodorant bulunduğundan emin olun

Zaman zaman tazeleme çok güzel. Bu nedenle daima yanınızda bir şişe deodorant bulundurun . Sadece deodorantı sürekli olarak püskürtmeye çalışmayın, çünkü bu cildiniz için de iyi değildir. Ancak koltuk altlarındaki ara sıra ekstra deo gerçekten acıtmaz.

Aşınma katmanları

Her şeyden önce, bazı kumaş kıyafetlerden kaçınmak akıllıca olur, ancak katmanlar giymek de akıllıca bir fikirdir. Katmanlar giydiğinizde, (görünür) ter lekeleri olasılığı zaten çok daha azdır. Katmanları giymek, dar bir gömlekten daha iyidir. Örneğin, bir bluzun altına bir tişört veya bir tişörtün üzerine bir yelek giyin.
Baharatlı yiyeceklerden kaçının 

Baharatlı yiyeceklerden uzak durarak daha fazla terleyeceğinizi biliyor muydunuz? (Aşırı) terlemeniz varsa, baharatlı yiyeceklerden mümkün olduğunca kaçınmaya çalışın. Sarımsak ve soğan terinizin daha fazla kokmasına neden olur, bu nedenle zaten bundan muzdaripseniz bundan kaçınmak daha iyidir. Kafein terlemeye de neden olabilir, bu nedenle bir süre kola ve kahve içmemeye çalışın. ;-)

Duşta doğru sabunu seçin

Muhtemelen günde birkaç kez duş almak istiyorsunuz, ancak bunu günde bir kez sınırlamaya çalışın. Duş alırken, cildinizi temizleyen yumuşak bir sabun da seçin Örneğin, bir antibakteriyel sabun isteyin. Duştan sonra kendinizi iyice kurutmanız da önemlidir. Bakteriler aslında nemli noktalara düşkündür. Bakteri + ter = kokuşmuş ter ve bunu mümkün olduğunca önlemek istersiniz.

Renklerle akıllı olun

Ter lekelerinin bazı renklerde diğer renklerde olduğundan çok daha net göründüğünün farkında mısınız? Koyu renklerde herhangi bir ter lekesi görmezsiniz ve bunları açık ve parlak renklerde görebilirsiniz. Bu elbette sadece siyah giymeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak burada katmanları kullanın ve birbiri üzerinde farklı katmanlar kullanın.

Doktora git

Bu ipuçlarından hiçbiri size yardımcı olmuyor mu ve hala terlemekten çekiyor musunuz? Sonra doktora gitmek akıllıca olur. Sizin için bir çözüm bulabilir!

Hiç yorum yok