Yükleniyor...

Son Dakika

Banyonuzu 10 dakika bu yöntemle kolayca temizleyin!

Banyo temizliği: belki de en korkunç işlerden biri var. Böyle bir tipik iş, gerçekten mümkün olmadığı ana kadar her zaman erteleyeceksiniz.
Mantıksal, çünkü her zaman başka şeylere yatırım yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ama banyo temizliğini tekrar önünüze koymadan önce ... Bu şekilde banyonuzu 10 dakika içinde temizleyebilirsiniz! Ertelemek için başka neden yok, değil mi?

Muhtemelen hiç kullanmadığınız yıllar boyunca her türlü farklı temizlik ürününü topladınız. Sonuç? Taşan dolaplar. Banyonuzda aşağıdaki ürünlerin bulunduğundan emin olun, böylece temizlemeye başladığınızda artık birbirinizi aramanıza gerek kalmaz.
Öncelikle büyük temizlik için doğru ürünleri seçin. Tek ihtiyacınız olan: 
Banyo temizleyici
- Tuvalet fırçası
- Güçlü mutfak rulosu
Mikrofiber bezler
- Çok amaçlı temizleyici
Adım 1
Her şeyden önce, klozetin kenarlarına, lavaboya, duş giderine ve duş başlığına kireç çözücü (banyo temizleyici) uygulayın. Bunu önce yaparsanız, kireç çözücü geri çekilebilir ve bu arada diğer görevlere devam edebilirsiniz. Bekleyerek çok zaman kaybedersin.
Adım 2
Kireç çözücü hareket ettikçe, şimdi daha çarpıcı nesnelerle ilgileneceksiniz. Mikrofiber bir bez veya mutfak kağıdına çok amaçlı bir temizleyici püskürtün ve aynayı temizlemeye başlayın. Hazır? Sonra tuvaleti temizleyin. Tuvaletin üstüne başlayın ve daha sonra aşağı yukarı çalışın. Tuvaleti yıkamak için kullandığınız düğmeye daha fazla dikkat edin, çünkü en sık kullanılanıdır.
Klozetin herhangi bir parçasını unutmadığınızdan emin olun. Önce üst kenarı temizleyin ve bir kenara devam edin. Belki temiz bir bez ve ekstra çok amaçlı bir temizleyici eklemek iyidir, çünkü bu tuvaletin en kirli kısmıdır.
Adım 3
Kireç çözücü o zamandan beri çekildi ve klozetin içini temizleyebilirsiniz. Tuvalet fırçasını alın, suya batırın ve kirleri temizleyin. Tuvaleti çekin ve tekrar temiz!

Adım 4
Şimdi lavabo, duş ve muhtemelen banyo temizleme zamanı. İlk adım sırasında kireç çözücü eklediniz. Şimdi sadece bir süre iyi fırçalama ve suyla durulama meselesi. Mikrofiber bezi ıslatın ve her şeyi temizleyin. Her şeyin mümkün olduğunca temiz olması için bezi zaman zaman durulamayı unutmayın.

Hiç yorum yok