Yükleniyor...

Son Dakika

Cilt Kaşıntısı için Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Hindistan cevizi yağı doğadan bir armağandır. Hesaptaki faydaları göz önüne alındığında, piyasada daha ucuz bir ürün olabilir. İnsanların% 80'inden fazlası yemek pişirmek veya sağlık ürünü olarak farklı alanlarda hindistancevizi yağı kullanıyor. Ancak, kaşıntı için de hindistan cevizi yağı kullanabileceğinizi biliyorsunuz.

Birçoğunuz cildi nemlendirmek için, saçları parlak ve sağlıklı tutmak için kullanıyor veya kızartma, fırınlama ve tereyağı ikamesi olarak kullanıyor olabilirsiniz.
Hindistan cevizi yağının sayılamayan faydaları olduğunu gösteren sayısız çalışma ve araştırma vardır. Yenilebilirlik söz konusu olduğunda, birçok uzman, besin açısından zengin olduğu için hindistancevizi yağını diğer yağlara tercih eder. Hindistan cevizi yağı çeşitli cilt ve saç bakım ürünlerinde de kullanılır.

Kaşıntı için Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağının cilt üzerinde büyük faydaları vardır. Cildin sağlıklı kalmasına yardımcı olduğu için Egzama'nın etkilerini azaltmaya da yardımcı olur. Egzama, etkilenen bölgede kaşıntı ve kızarıklığa neden olabilecek kronik bir durumdur. Genellikle 5 yaşın altında gelir ve uzun süre kalabilir.
Egzama için çok etkili bir tedavi yoktur, ancak hindistancevizi yağı egzama kaşıntısını ve cilt üzerindeki etkilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Egzama kaşıntı tedavi edilemez, ancak cilt üzerindeki etkileri ve iltihabı azaltabilir. Egzama yağının Egzama'nın neden olduğu kaşıntı üzerindeki faydalarını kontrol edelim.

Cildinizi Nemlendirin

Cildimizin nemli kalma yetenekleri vardır, ancak egzama gibi koşullar yeteneklerini azaltabilir veya etkileyebilir ve cildinizi kuru ve kaşıntılı hale getirebilir. Birçok çalışma, hindistancevizi yağının cildi nemlendirmek ve sağlıklı tutmak için en iyi olduğunu göstermiştir.

Ağrı ve İltihaptan Kurtulma

Egzama, çizildiğinde cilde yayılabilen ağrı ve iltihaplanmaya neden olabilir. Hindistan cevizi yağı, anti-inflamasyon özelliklerine sahip olduğu için ağrıyı ve iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir.
Ayrıca, Pharmaceutical Biology tarafından bildirilen bir çalışma, organik hindistancevizi yağının iltihabı, ateşi ve ağrıyı azaltabildiğini göstermiştir.

Bakterilerle Savaş

Hindistan cevizi yağı, orta uzunlukta uzun zincirli yağ asidi olan laurik asit içerir ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Sindirildiğinde monolaurin adı verilen bir madde oluşturur.
Laurik asit ve monolaurin birlikte bu zararlı bakteriler, mantarlar ve virüslerle savaşmaya yardımcı olabilir. Bu kaşıntılı cildin çizilmesinden kaynaklanan enfeksiyon alma şansını azaltacaktır.

Cilt Kaşıntısı için Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır

Egzamanın neden olduğu kaşıntıların hindistancevizi yağı ile azaltılabileceği doğrudur. Ancak almadan önce doktor tavsiyesi almanızı tavsiye ederim ya da tedavinize hindistancevizi yağı eklemeyi talep edebilirsiniz.
Birçok çalışma, bakire hindistancevizi yağının işlenmiş hindistancevizi yağından daha fazla faydası olduğunu gösterdiğinden, sızma yağı kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.
Hindistan cevizi yağını günde iki kez uygulayabilirsiniz. Avucunuzun içine yağ alabilir ve ovalayabilirsiniz. Sıcak tutun ve etkilenen cilde yumuşak bir şekilde uygulayın.
Maksimum emilim elde etmek için yağı bir gece boyunca uygulamak en iyisidir.

Cilt Sorunları İçin Hindistan Cevizi Yağı

Kuşkusuz birçok insan farklı cilt problemlerinden muzdariptir. Hindistan cevizi yağı bazı cilt koşullarına karşı çok etkili bulunur. Cildinizi tedavi etmeye yardımcı olabilir ve bir cilt ürünü olarak kullanılabilir, ayrıca ucuzdur ve yerel mağazalardan getirilebilir.
Bunlar hindistancevizi yağı ile tedavi edilebilen Cilt koşullarıdır.

Donuk Cilt Bakımı

Hindistan cevizi yağı, E, C Vitaminleri ve yağ asidi gibi zengin besinler içerir. Bu besinler cildi esnek hale getirdikçe cildimizin parlaklaşmasına ve donukluğun azalmasına yardımcı olabilir.
Hindistan cevizi yağından en iyi şekilde yararlanmak için. Bir maske oluşturmak için bal, limon ile kullanın.
2 çorba kaşığı çiğ bal ve lemontbs limon suyu alın, ardından 1 çorba kaşığı hindistancevizi yağı ile karıştırın. Sonra kalın karışım katını yüzünüze uygulayın ve eşit olarak yayın. 10 dakika bekleyin ve yıkayın.

Kuru Ciltleri Önleyin

Birçok çalışma, hindistancevizi yağının diğer yağlara kıyasla harika bir nemlendirici olduğunu ve protein kaybını azaltmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. Böylece, cildinizdeki kurulukta kesinlikle size yardımcı olabilir. Kuru olan insanlar E ve C vitamini eksikliğine sahiptir ve her iki vitamin açısından da zengin olan hindistancevizi yağı ile doldurulabilir.
Hindistan cevizi yağını doğrudan cildinize uygulayabilirsiniz. Gece boyunca uygulandığında ve sabah yıkandığında en iyi etkileri gösterir.

UV Koruyucu

Güneş koruyucu ürünlerin çoğu sizi güneş yanığından koruyabilir, ancak cildinize zararlı olabilecek toksik kimyasallar içerir. Güneş koruyucu yerine en iyi alternatif bakire hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağı sizi UVB ışınlarından koruyamaz, ancak UVA ışınlarından koruyabilir.

Ayak Parmakları Arasında Mantarı Önleyin

Sporcular ayak parmakları arasında tatlı yaratabilecek birçok fiziksel aktiviteye. Bazen kaşıntıya ve mantarın geri gelmesine neden olabilir. Ayak parmaklarınız arasına hindistan cevizi yağı uygulayarak mantarın giderilmesine ve geri dönmesinin önlenmesine yardımcı olabilir.

Hiç yorum yok