Yükleniyor...

Son Dakika

Grip olmamak için mutlaka bunları yapın!

Her yerde duyuyorsun ve insanların hapşırdığını görüyorsun. Grip mevsimi yeniden başladı. İstediğiniz son şey enfekte olmak ve evde grip başlı bir kafa ile oturmaktır. Peki planladığınız partiler ne olacak? Hayır, grip sizin için mahvetmemelidir. Herhangi bir sosyal temastan kaçınmak imkansızdır, ancak neyse ki gripten korunmak için yapabileceğiniz birçok şey vardır. 

♥ Hapşırıp öksüren insanlardan uzak durun
Bu biraz antisosyal gelebilir, ancak grip bulaşmış insanlardan yaklaşık 2 veya 3 metre uzakta tutmak akıllıca olacaktır. Grip olan insanlar hapşırdığında, havaya her türlü bakteriyi yayarlar. Daha sonra o havada nefes alıp enfekte olmana neden olursun. 
♥ Grip olanlara bir öpücük verme
Bu çok mantıklı geliyor, ancak birçok insan bir öpücüğün zarar veremeyeceğini düşünüyor. Maalesef durum böyle değil. Bakteriler hızla ağızdan ağza geçer. Yani grip olan arkadaşınsa: ne kadar zor olursa olsun, bu öpücükleri bir süre erteleyin  .
♥ Ellerinizi yüzünüzden uzak tutun
Günlük hayatta dokunduğunuz her şeyde bakteri vardır. Bu nedenle yüzünüze yaklaşmak için ellerinizle mümkün olduğunca az deneyin. Bir bakteri yanağınıza geldiğinde hastalanmıyorsunuz, ancak yüzünüzde çok şey olması hala zor . Bilmeden önce bakterileri burnunuzdan veya ağzınızdan alıyorsunuz ve sıra sizde.
♥ Zaman zaman gevşeme için
Eğer aklınızda çok fazla stres varsa, grip hastalığına karşı çok daha hassassınız demektir. Vücudunuz stres durumunda çok daha az antikor üretir. Bu yüzden arada sırada hiçbir şey yapmamak ya da sizi mutlu eden bir şey yapmak için çaba gösterin. Parkta yürüyün, gözleriniz kapalıyken bankta uzanın: her şey tamamen gevşemek için.
♥ Çok temiz olun
Grip bulaşmış biriyle bir evde yaşıyorsanız, o kişi aracılığıyla enfekte olmanız ihtimali vardır. Aynı şeyleri kullanırsınız, aynı kapı kollarına dokunursunuz ve sürekli birbirine yakın olursunuz. Bu yüzden çok sık dokunduğunuz tüm nesneleri temizlemeniz önemlidir. Her şeyi temizleyerek grip olmanızı tamamen engellemezsiniz, ancak şansınızı biraz daha düşürürsünüz.
♥ Diş fırçanızı farklı bir yere yerleştirin
Muhtemelen evde de herkesin diş fırçasını koyabileceği bir kabınız vardır. Çok kullanışlı, ancak evdeki bazı insanlara grip bulaştığında değil. Bu nedenle diş fırçanızı tamamen farklı bir yere yerleştirdiğinizden emin olun. Belki de sadece kendi odanıza koymak için bir seçenek? Bu şekilde, başka bir diş fırçasına temas etmeyeceğinden emin olabilirsiniz ve birinin diş fırçanızı yanlışlıkla kullanmasını önlersiniz .
♥ Bulaşıkları kendiniz yapın Sadece
yenmek için tekrar kullanmadan önce çatalları yediğinizde durulayın ve durulayın. Aile üyeniz veya ev arkadaşınız bulaşık makinesini gripten çıkarırsa , tüm temiz plakalarda bakteri bırakacaktır. Bir tabak alırsanız, bu bakteriler yemeğinize girer, daha sonra yiyecekleri ağzınıza koyarsınız. Sonuç? Grip. Sadece kendi tabağınızı ve çatal-bıçak takımınızı düzgünce yıkayın.
♥ Yeterince uyuyun
Bağışıklık sisteminizi iyi tutmak için yeterli uykunuz olması önemlidir. Her gece en az 7 ila 8 saat uyumanız önemlidir. Bu eğlenceli dizinin bir bölümünü atlayın. Yeterince uyku almayı ve diziyi başka bir zaman izlemeyi tercih edin.

Hiç yorum yok