Yükleniyor...

Son Dakika

Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin yöntemleri nelerdir

Bir süredir arkadaşınla birliktesin ve düzenli seks yapıyorsun. Seks dünyadaki en normal şeydir, ancak dikkatli olmanız önemlidir. Hamile kalmak sizin için planlanmamışsa, kendinizi çeşitli şekillerde koruyabilirsiniz. Fakat kendinizi korumanıza rağmen, hala belirsizlik var ve merak etmeye devam ediyorsunuz: Hamile miyim?

Hamile miyim?

Belli bir noktada hayatınızda cinsiyetin önemli rol oynayacağı bir noktaya gelirsiniz Cinsel olarak aktif olan birçok kız hamile kalmaktan korkar. Ve seks yaptıkları zaman merak ediyorlar: Hamile miyim?

Kontrasepsiyon ile hamileliği önleme


Birçok kadın hamile kalmamak için doğum kontrolünü kullanır. Genel olarak, doğum kontrolü iyi çalışır, ancak doğum kontrolü% 100 güvenilir değildir. Bu nedenle seks yapmanın en güvenli yolu 'çift hollandalı' dır: doğum kontrol hapı ve prezervatif . Birçok farklı doğum kontrolü tipi vardır. En yaygın kontraseptifler prezervatif,  hap , RİA , delinme, nuvarlama ve ertesi gün hapıdır. Hangi tür doğum kontrolünün size en uygun olduğunu kendiniz öğrenin.

Bu belirtiler hamile olabileceğinizi gösterir

Herkes hamilelik belirtilerinden eşit derecede muzdarip değildir, ancak genel olarak hamileliği gösterebilecek bir takım bilinen belirtiler vardır. Bu semptomların farklı bir anlamı olabileceği doğrudur.
Bunlar hamilelik sırasında yaygın semptomlardır:
  • Adet dönemini alma
  • Boğaz göğüsleri
  • mide bulantısı
  • başağrısı
  • Duygusal ruh halleri / ruh hali değişimleri
  • yorgunluk
  • baş dönmesi
  • Daha sık işemek
  • Daha fazla kokuyorsun

Hamile miyim? Hamilelik testi yapın

Hamile olup olmadığınızı öğrenmenin en iyi yolu elbette bir hamilelik testidir. Eczanede, eczanede ve hatta süpermarkette satılık birçok farklı gebelik testi vardır. Talimatları dikkatlice okuyun ve hamile olup olmadığınızı kontrol edin. Testi yalnızca en az bir gün geç kaldıysanız yapın, aksi takdirde test güvenilir değildir.

Hamileyim, şimdi ne olacak?

Hamilelik testine girdiyseniz, bir dakika içinde hamile olup olmadığınızı bileceksiniz. Hamileyseniz, yanlış bir şey yoktur ve artık strese girmek zorunda kalmazsınız. Test hamile olduğunuzu gösteriyorsa, başlangıçta sakin kalmaya çalışmalısınız. Ne istediğinizi düşünmek için kendinize zaman tanıyın. Çocuğu büyütme yeteneğiniz ve araçlarınız var mı? Evlat edinmeyi mi seçiyorsun yoksa kürtaj yaptırmak için belki de en iyi seçim mi? Yapmanız gereken zor bir karardır. Bu nedenle, bu konuda güvendiğiniz biriyle konuşun. Gelen bu  size nasıl size bizimkiler anlatacağım hamile yazı olduğunu söyleyebilir.
Hamilelik testinin sonucuna güvenmiyorsanız, yine de bir test yapabilir ve / veya doktorunuza başvurmayı seçebilirsiniz.

Hiç yorum yok