Yükleniyor...

Son Dakika

Horlamayı kalıcı olarak kesmenin 6 yolu

Uzun ve yorucu bir günün ardından, siz ve arkadaşınız nihayet yataktasınız. Şimdi biraz uyumaya hazırsınız. Siz farkına varmadan, arkadaşınız zaten uyumaya başladı. Nasıl buldun? Horlama ona ihanet etti. Nasıl uyuyacaksın? Kısa vadede horlama ile uğraşmak zorunda kalacaksınız. Ancak endişelenmeyin, çünkü aşağıdaki ipuçlarıyla horlama yakında geçmişte kaldı.


Horlayan birinin sesinden daha sinir bozucu bir şey yoktur. Sizi çok gerginleştirir ve artık kesinlikle başka bir şeye konsantre olamazsınız. Belki bir erkek arkadaşın yok ve gecelerini horlamalarıyla uyanık tutan ebeveynlerin. Ya da belki bir arkadaş sana da horladığını söyledi. Hayır! Şimdi ne olacak ?! Sonuçta, bir kişi horlarsa ne kadar sinir bozucu olabileceğini biliyorsunuz ... Bu şeyleri yaparsanız, hiçbir zaman horlamadan kurtulacaksınız.

♥ Sürekli nemlendirin

Burun ve boğazınız kuruduğunda, horlamanıza neden olur. Bu yüzden vücudunuzun iyi nemlenmiş kalması önemlidir. Vücudunuza bu nemlendirmeyi vermek için gün boyunca yeterince su içmeye çalışın .

♥ Senin yanında uyu

Sırtında uyumak kesinlikle yapmamanız gereken bir şey. Boğaz kaslarınız gevşer ve nefes almayı zorlaştırır. Bunu önlemek için yanınızda uyumak en iyisidir.

♥ Yatmadan önce alkol içmeyin

Alkol, horlama söz konusu olduğunda büyük bir suçludur. Yatmadan önce, alkolü kendi başına bırakmanız ve alkolsüz bir içecekle değiştirmeniz tavsiye edilir. Alkol, boğaz kaslarınızın gevşemesini sağlayarak sizi daha hızlı horlar.

♥ Sıcak bir duş alın

Burnunuz kapalıysa veya burnunuz sümük ile tıkalıysa daha hızlı ve daha sert horlarsınız. Yatmadan önce sıcak bir duş almak yardımcı olur, çünkü nem burnunuzun temizlenmesine neden olur. Buharlama ile aynı etkiye sahiptir.
Eğer bir rahatsızlığınız varsa yapabilirsiniz yoğun burun sahası sadece normal şekilde tüten. Tek yapmanız gereken suyu kaynatmak, suyu bir kaba koymak ve yüzünüzü asmak. Buharın çıkmasını önlemek için başınızın üzerine bir havlu koyun. Daha da keyifli ve etkili hale getirmek için birkaç damla okaliptüs de ekleyin. Buharlama cildiniz için de iyidir. Sadece artı puan yani ;-).

♥ Daha sıkı bir yastık alın

Hava yollarınızın tıkanmaması ve mümkün olduğunca serbest olması önemlidir. Daha sıkı bir yastık alırsanız, başınızın vücudunuzun geri kalanından birkaç santimetre daha yüksek olmasını sağlar. Daha iyi nefes alıyorsunuz ve bu da horlamayı azaltmaya yardımcı oluyor.

♥ Anti-horlama deneyin

Yukarıdaki işe yaramazsa, anti-horlama ile başlamak için bir seçenektir. Horlama için yapılan her türlü ilaç ve ürün var. Düşünün özel burun spreyleri vb, burun halkaları.

Hiç yorum yok