Yükleniyor...

Son Dakika

İçme suyu alışkanlığı kazandıracak 5 önemli ipucu

Muhtemelen içme suyunun ne kadar sağlıklı olduğunu inanılmaz derecede duyuyorsunuz. Bu kesinlikle doğrudur. Bol su içmek cildiniz, saçlarınız, tırnaklarınız ve genel sağlığınız için iyidir. 2020'de günde önerilen sekiz bardak su almayı mı planlıyorsunuz? Bu iyi çalışıyor, çünkü içme suyunu çok daha kolay ve çekici hale getirmeniz için en iyi ipuçlarını topladık.

Suyuna bir tat ver

Tatlı içeceklere ve meyve sularına alışkın olduğunuzda suya geçmek zor olabilir. Suyu biraz daha lezzet vermek için farklı meyve ve / veya sebzelerle birleştirerek daha çekici hale getirebilirsiniz. Çilek, salatalık, limon veya meyveleri düşünün. Yeterince tadı olmadığı için suyu sevmeyen herkes için mükemmeldir.

Güzel bir yeniden kullanılabilir şişeden iç


Bu garip gelebilir, ancak beğendiğiniz bir su şişesi içmek onu daha az çabuk unutmanızı sağlar. Şişenizi her gün çantanızda tutun ve oturduğunuzda masanın veya masanın üzerine koyun. Bu şekilde her zaman size yakın kalacak ve su içmek zorunda olduğunuzu unutamazsınız. Yeniden kullanılabilir bir şişenin avantajı, daha az tek kullanımlık plastik kullandığınız için çevre için daha iyi olmasıdır. Ayrıca, bireysel şişe su satın almayı bırakırsanız uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Bir uygulama kullanın

Günümüzde her şey için uygulamalar var İçme suyunda tutarlı kalmanın bir yolu, su alımınızı izleyen bir uygulama kullanmaktır. Bir bardak su içmenizi hatırlatmak için size bildirim gönderen birini indirin. Veya kaydettiğiniz her bardakla sizi ödüllendiren bir bardak kullanın. Olanaklar sınırsız.

Her yemekten önce bir bardak su için

Her yemekten önce içme suyu, günlük yaşamınıza dahil edebileceğiniz basit bir rutindir. Örneğin, yemek pişirirken, akşam yemeğinizin ısınmasını beklerken ve hatta atıştırmalık hazırlarken bir bardak su için. Her zaman yiyecek ve suyu birleştirerek, nemli kalırsınız ve bu adımı rutininizde çok daha hızlı bir şekilde atlarsınız.

Çok su içeren yiyecekler yiyin

Hala içme suyunuz zorsa, vücudunuzu yiyeceklerle de nemlendirebilirsiniz. Diyetinize dahil edebileceğiniz çok fazla su içeren birçok farklı gıda türü vardır. Karpuz ve salatalık bunun iyi örnekleridir. Tek seferde vücudunuzu nemlendirmek ve beslemek için ideal!

Çay iç

Hala sıcak içeceklerin daha büyük bir hayranı mısınız? Sonra çaya geçin Çay içmek sağlığınız için çeşitli faydalara sahiptir, ancak elbette sulu kalmanın da iyi bir yoludur. Buna ek olarak, avantaj, çaya istediğiniz herhangi bir tadı verebilmenizdir, bu nedenle suyun tatsızlığı artık bir bahane değildir!

Egzersiz sırasında yanınıza bir şişe su alın

Egzersiz sırasında vücudunuzun suya ihtiyacı vardır. Bu yüzden sizinle birlikte bir şişe su almak da egzersiz için bir zorunluluktur. Egzersiz yaparken sıklıkla su içmeyi unuttuğunuz biriyseniz, su şişeniz boşalana kadar spor salonundan ayrılmamaya karar verebilirsiniz. O zaman çifte sağlıklısınız!

Hiç yorum yok