Yükleniyor...

Son Dakika

İlk kez lens takıyorsanız bunları mutlaka bilmelisiniz!


İlk kez lens takacak mısınız? Bu oldukça heyecan verici olabilir. Bu nedenle, lensler ve beraberinde gelen her şey hakkında iyi bilgilendirdiğinizden emin olun, böylece sürprizlerle karşılaşmazsınız. Size yardımcı olmak için lens takıp takmayacağınızı bilmeniz gereken her şeyi listeledi.

Sert veya yumuşak lensler

İki farklı lens türü vardır: sert ve yumuşak. Lens kullanıcılarının çoğu yumuşak lensler takıyor. Bunlar sert lenslerden daha esnektir ve daha fazla oksijene izin verir. Sert lenslerin aksine yumuşak lensler hissetmezsiniz. Bunu her zaman biraz hissedeceksin. Sert lenslerin bir avantajı: özel olarak üretilmiştir ve bu nedenle mükemmel uyum sağlar. Biraz araştırma yapın ve size en uygun olanı bulun.

Güvenilir bir gözlükçü

O kadar çok farklı gözlükçü var ki, en iyisini seçmenin zor olabileceğini anlıyoruz. Her zaman seçtiğiniz lensleri satan güvenilir bir gözlükçü arayın. Kullanışlı: ölçümlerinizi bölgenizdeki bir gözlükçüye götürün ve lenslerinizi sipariş edin. Bu genellikle daha ucuza çalışır. Günlük lenslere mi gidiyorsunuz?

Lensleri içeri ve dışarı yerleştirin

Lensleri ilk kez takmak biraz korkutucu görünebilir, bu yüzden Girlscene size adım adım bir plan verir. Ellerinizi sabunla yıkayın ve kapağı lens çantanızdan çıkarın. Şimdi merceği sol işaret parmağınızın ucuna yerleştirin ve doğru olup olmadığını kontrol edin. Şimdi göz kapağınızı sağ işaret parmağınızla kaldırın ve alt göz kapağınızı sol orta parmağınızla indirin. Şimdi işaret parmağını merceğinizin bulunduğu yere yavaşça hareket ettirin ve merceği uygulayın. Bu işlem sırasında kendinize aynada bakmaya devam ettiğinizden emin olun. Aşağı veya çok yukarı bakarsanız lens yerinde olmayabilir. 

Makyajı kaldır

Netlik bir kez ve herkes için: her zaman önce lenslerinizi takın ve ardından makyajınızı ayarlayın. Bu şekilde gözyaşı ile maskara ya da şerit ve lekelerden zarar görmezsiniz. Uyumadan önce lenslerinizi gözünüzden çıkarın ve ardından makyaj kartınızı çıkarın. Basit, değil mi?

Lensleri değiştirin

Bu çok önemli. Burada bedeniniz ve sağlığınızdan bahsediyoruz ve sonra hijyen doğal olarak bir tane. Bu nedenle lenslerinizi, lens kaplarınızı ve lens solüsyonunuzu zamanında değiştirmeniz çok önemlidir. Basit lenslerle: günün sonunda günlük lensleri, bir hafta sonra haftalık lensleri ve bir ay sonra aylık lensleri atarsınız. Unutuyor musun? Ardından yeni lenslere ihtiyaç duyduğunuzda gündeminize alın. Lens kutularını en az üç ayda bir değiştirmeniz gerekir, böylece bakterileri gözlerinizden uzak tutarsınız. Son olarak, son kullanma tarihi olan lens solüsyonu.

Temizleme lensleri

Tabii ki, günlük lensleri her gün atıyorsunuz, ancak haftalık ve aylık lensleri daha uzun süre kullanıyorsunuz. Bu yüzden lenslerinizi her gün lens sıvısı ile temizlemeniz gerekir. Ellerinizi sabunla iyice yıkayın, ardından lensi avucunuza yerleştirin ve üzerine biraz sıvı püskürtün. Şimdi merceğe diğer elinizin işaret parmağı ile masaj yapın ve işiniz bitti. 
Unutmayın: ASLA lenslerinizi tükürük veya musluk suyu ile temizlemeyin. Bu ikisi gerçekten gözlerinde olmasını istemediğiniz muazzam miktarda bakteri içerir. Yani sıvı kullanın!

Lensler ve duş

Yukarıda belirtildiği gibi, musluk suyu lensler için çok kötüdür. Musluk suyumuz, korneaya bulaşabilen ve hatta kornea iltihabına yol açabilecek bazı bakteri ve parazitler içerir. Çok kötü şeyler. Bu nedenle lenslerinizin asla musluk suyuyla temas etmediğinden emin olun ve duş alırken ve yüzerken onları çıkarın.

Yedek lensler

Lens takarsanız, her zaman aniden bulanık bir şey görebilirsiniz. Bunun nedeni lenslerinizin çok kuru olması veya üzerinde kir olması olabilir. Sinir bozucu. Bu nedenle her zaman yanınızda bir lens çantası ve mini lens çözümüne sahip olmak önemlidir.

Hiç yorum yok