Yükleniyor...

Son Dakika

Koltukaltı Kokusundan Nasıl Kurtulunur? Kokulu koltukaltları nasıl temizlenir


Bireylerin% 2'si koltuk altlarının kokmasını önleyen spesifik bir gen (ABCC11) taşır. Geri kalanı için bu ev ilaçları var. 


Ter lekeli üstünüz ve koltuk altlarınızdan gelen keskin koku, artan cıva seviyelerinin anında hatırlatıcılarıdır. Koltuk altı kokusu büyük bir sorundur. Kış aylarında terinizin biraz daha iyi koktuğu gibi, yaz ayları kesinlikle en kötüsüdür. Ve ne kadar duş alırsan al, boşuna görünüyor. Deodorantlar büyük ölçüde yardımcı olmasına ve gün boyunca daha az kokuşmanıza rağmen, bunları kullanmak kalıcı bir çözüm değildir. Kimyasal bazlı deodorantların aksine doğal alternatifler arıyorsanız ve uzun vadeli sonuçlar elde etmek istiyorsanız, bu makale tam da ihtiyacınız olan şeydir.

Koltukaltı Kokusundan Doğal Olarak Nasıl Kurtulunur


İçindekiler


Koltuk Altı Kokusuna Neden Olan Nedir?
Koltuk Altı Kokusu için 14 Ana Çözümler
Kötü Kokuyu Nasıl Durdurunur

Koltuk Altı Kokusuna Neden Olan Nedir?

Koltuk altı kokusu, vücut kokusu gibi, esas olarak apokrin bezleriyle bağlantılıdır.
Bu bezler genellikle genital bölgede, meme uçlarında, koltuk altlarında, göğüslerde ve kulaklarda bulunur. Memelerde süt salgılanmasından ve kulaklarda kulak kirinden sorumlu olsalar da, genital bölgenizde, meme uçlarınızda ve koltuk altlarınızda ter salgılanmasına yardımcı olurlar.
Koku üreten bu bezlerin ürettiği terdir. Bazen kötü kokulu olabilecek bu koku, bakterilerin protein açısından zengin teri parçalaması sonucu ortaya çıkar.

Koltuk Altı Kokusu için 14 Ana Çözüm


 1. Elma sirkesi
 2. İyot
 3. Esans
 4. Cadı Hazel Veya Çay Ağacı Yağı
 5. Karbonat
 6. Limon suyu
 7. Hidrojen peroksit
 8. Hindistancevizi yağı
 9. Sarımsak
 10. Aloe Vera
 11. Borik asit
 12. Hintyağı
 13. Epsom tuzu
 14. Patates
Koltuk altı kokusu, genellikle kötü kokulu vücut kokusu geliştirmeyen çocuklarda da fark edilir. Ancak bunu yaptıkları zaman, bazı faktörler veya altta yatan bir tıbbi durumdan kaynaklanıyor olabilir. Çocuklarda vücut kokusunun gelişmesine yol açan faktörler şunlardır:
 • Erken ergenlik
 • Balık Koku Sendromu
 • Sentetik giysiler
 • Daha fazla ter bezi
 • Soğan gibi kokulu yiyeceklerden oluşan diyet
 • Diyabet, fenilketonüri ve hiperhidroz gibi tıbbi durumlar.
Kokulu koltuk altı hastalığınızın nedeni ne olursa olsun, aşağıda tartışılan basit ev ilaçlarını takip ederek problemden kurtulabilirsiniz.


Hiç yorum yok