Yükleniyor...

Son Dakika

Kuşburnunun faydaları nelerdir?

Osteoartrit, sırasıyla 60 yaşın üzerindeki kadın ve erkeklerin% 10’unu etkileyen en yaygın artrit türlerinden biridir.


Eklemlerinizdeki kıkırdakta kademeli bir düşüş olarak tanımlanır ve bu da çok büyük ağrı ve iltihaplanmalara neden olabilir. 


Yağ Kaybına Yardımcı Olabilir: 

Kuşburnu, potansiyel bir yağ kaybı yardımcısı olarak incelenmiştir. 32 haftalık ve 12 haftalık bir çalışmada, her gün 100 mg kuşburnu tableti almak, kontrol grubuyla karşılaştırıldığında, karın yağını önemli ölçüde azalttığı görülmüştür. Yazarlar bu etkiyi, yağ metabolizmasını artırabilecek güçlü bir antioksidan olan tiliroside bağdaştırmıştır. 

Solunum Yolu Hastalıklarını Daha Hızlı İyileştirir: 


Kuşburnunun içinde bolca C vitamini bulunduğundan, bu vitamin grip, nezle, bitmek bilmeyen öksürük, burun tıkanıklığı, hatta astım, bronşit, nefes darlığı gibi birçok solunum yolu hastalığı ya da kış rahatsızlığında oldukça etkili. Yüksek Kolesterolün Düşmesini Sağlar: Kuşburnu, içerdiği yararlı maddeler sayesinde kötü kolesterolün de karşısında durabiliyor. Kolesterol seviyesinin dengelenmesinde önemli roller oynayan kuşburnunu böyle bir amaçla kullanacaksanız mutlaka öncesinde doktorunuza danışmanızda fayda var, bizden söylemesi. 

Ödem Söktürücü Bir Etki Oluşturur: 


Kuşburnu, güçlü antioksidan özellikler gösteren bir besin olduğundan ödem söktürücü, şişlik giderici bir etki oluşturmayı da başarıyor. Böyle bir sorunu olanlara günde 1 su bardağı kuşburnu çayı öneriliyor. İltihaplı Bölgelerin Daha Hızlı İyileşmesine Destek Olur: Antioksidan etkisi sayesinde vücuttan serbest radikalleri uzaklaştıran kuşburnu, aynı zamanda iltihaplı bölgelerin daha hızlı iyileşmesine de yardım ediyor. Eklem iltihaplanmalarında dahi olumlu etkilerde bulunduğu söyleniyor.

Hiç yorum yok