Yükleniyor...

Son Dakika

Migreni nasıl önleyebilirsiniz? Azaltmak için 5 kullanışlı ipucu

Yakın zaman da her üç kadından biri bu rahatzılıktan etkileniyor. Baş ağrısı, mide bulantısı vurmak ve ışığa ve sese tahammül edememek. Migren, baş ağrısının en yaygın biçimlerinden biridir ve sağlık şikayetlerinin ilk üçünde yer alır.

Önleme imkansız görünüyor, çünkü hiçbir şey işe yaramıyor. Yine de migrenle savaşmak için yapabileceğiniz bazı şeyler var.

1. Baş ağrısı günlüğü tutun

Bir baş ağrısı günlüğü tutmak size doğru bilgileri verebilir. Örneğin, bazı besinleri veya ilaçları alırken, belirli aktiviteleri gerçekleştirirken hormonlara bağlanıp bağlanamayacağı saldırıların sıklığı. Devam et. Siz ve doktor kalıpları keşfedebilirsiniz ve buna dayanarak doktor uygun bir tedavi önerebilir. 

2. Provoke faktörlerden kaçının 

Alkol içmek, çok az yemek (veya öğün atlamak) ve çok az su içmek gibi bir dizi faktör migrene neden olabilir. Her zaman yeterli miktarda su içtiğinizden ve yanınızda yeterli miktarda yiyecek bulunduğunuzdan emin olun. Ayrıca tükettiğiniz alkol miktarına da dikkat edin. 

3. Doğru ilacı bulun, ancak çok fazla kullanmayın

Migrene karşı doğru ilacı bulmak çok zordur. Bunun sonu yok gibi görünüyor. Her vücut farklıdır, bu nedenle her vücut ilaçlara farklı tepki gösterir. Bir kişi için işe yarayan diğeri için hiçbir şey yapamaz. En iyi ve en etkili ilaçları doktorunuzla aramaya başlayın. Ve sonunda bulduğunuzda, çok fazla kullanmayın. Çok yüksek bir alım, migreni yakıtlandırabilir ve ağırlaştırabilir. 

4. Önleyici ilaçları düşünün

Migrene karşı koruyucu bir etkiye sahip olabilecek birçok farklı ilaç vardır. Hiç beta blokerleri, akupunktur, botoks, haptonomi veya homeopati düşündünüz mü? Bunlar büyük seçimden sadece birkaçı. Burada da her beden farklı tepki verir, ama kim bilir size fayda sağlayabilir.

5. Doğum kontrol hapı

Kadınların yaklaşık% 60'ında migren atağı oluşumu adet döngüsü ile ilişkili olabilir. Sizin için durum buysa, farklı seçeneklere bir göz atın. Belki doğum kontrol hapı almak sizin için suçludur. Bu konuda doktorunuza danışın. Size başka bir hap veya mirena veya bakır spirale geçmenizi tavsiye edebilir.

Hiç yorum yok