Yükleniyor...

Son Dakika

Ter lekelerini önlemenin 10 kalıcı çözümü?

Bir randevuda olduğunuzda veya sınıfta parmağınızı kaldırdığınızda ne kadar gariptir , çünkü bir sorunuz var ve büyük bir ter noktanız olduğunu anlıyorsunuz. Bir daha asla bu güzel gri (sıkı) gömleği giymeyeceksin, çünkü ter lekeleriyle tekrar utandığını biliyorsun. Tanrıya şükür , bu kötü ter lekelerini önlemenin birkaç yolu vardır. Onları sizin için listeledik.

1. Doğru kıyafetleri giyin

Ter lekeleriyle çabucak rahatsız olursanız, düzgün şekilde 'nefes almayan' (veya: havanın düzgün şekilde geçmesine izin vermeyin) maddelerden kaçınmalısınız. Polyester veya naylon gibi sentetik kumaşlardan yapılan giysiler ısıyı çok daha fazla korur. Pamuk, keten ve viskon gibi kumaşlar havayı çok daha iyi geçirir, bu da ter lekelerini daha az çabuk almanız anlamına gelir.

2. Koyu renkler

Tabii ki bütün gün siyah dolaşmamayı tercih edersiniz, ancak bu hala ter lekeleri için kullanışlı bir çözümdür. Koyu kıyafetlerde lekeleri gri, açık mavi veya kırmızı bir gömlekden çok daha az görürsünüz.

3. Koltuk altı pedleri

Ter lekeleri olmadan bu güzel mavi gömlek giymenin kullanışlı bir yolu koltukaltı pedleri giymektir . Bunu koltuk altınıza kolayca yapıştırabilir ve terinizin gömleğinize ulaşmamasını sağlayabilirsiniz.

4. Yaşam tarzı

Alkol, kafein ve baharatlı yiyecekler daha çok terlemenize neden olur. Kalp atış hızınız artacaktır. Bu yüzden önemli bir randevunuz olmadan önce bunları yemeye ve içmeye çalışmayın.

5. Deodorant

(Elbette) taze bir deodorant kullanın . İyi çalışan daha pahalı bir deodorant satın alın. Çubuk formundaki bir deo genellikle parfümlü bir sprey deodorant daha iyi yardımcı olur.

6. Durum

Durumunuz terinizi de etkiler. Eğer iyi durumdaysanız, kalp atış hızınız daha düşüktür ve vücudunuz da çok daha serindir. Şimdi zindeliğiniz üzerinde gerçekten çalışma zamanı. 

7. Stres

Kendiniz hakkında iyi hissediyorsanız, çok daha az stres yaşarsınız. Bu yüzden rahat ve kendinizi rahat hissedeceğiniz bir kıyafet seçtiğinizden emin olun. Gerçek stres anlarında (sınavınız veya iş başvurunuz sırasında olduğu gibi) sadece gevşek, havadar bir gömlek giymek en iyisidir.

8. Baskılar

Desenli giysiler giyin veya üzerine baskı yapın. Bu, bir lekeniz varsa daha az belirgin hale getirir. 

9. Yıkama

Hızlı bir şekilde terlerseniz, çok fazla yıkamaya devam etmelisiniz. Koltuk altlarınızı günde en az 1 veya 2 kez yıkayın. Nötr bir sabun kullanın veya koltuk altlarınızı sadece su ile yıkayın. Çok fazla sabun, vücudunuzun sadece daha fazla ter yapmasını sağlar.

10. Terlemeye zorlamak

Örneğin saunaya gidin. Bedeniniz tüm terinizi kaybedebilir. Daha sonra terlemeye başlarsanız, genellikle daha azdır ve daha az kötü kokarsınız.
11. Yaz giysileri Isı, sıkı gömlekleriniz ve uzun kollarınız nedeniyle özellikle terlediğinizde, özellikle yazın dolapta bırakın. Güzel, gevşek, kolsuz bir gömlek giy.

Hiç yorum yok