Yükleniyor...

Son Dakika

Diş Ağrısı İçin Neler Yapılmalı?

Diş ağrısının nedenlerine bakıldığında pek çok farklı etkenin dayanılmaz diş ağrılarına sebep verdiği görülmektedir. Diş ağrısının sizi zaman zaman ve özellikle de geceleri çok zor durumda bıraktığını biliyoruz. Milyonlarca insanın korkulu rüyası diş ağrısından kurtulmak aslında sanıldığı kadar zor değil… Öncelikle yapmanız gereken şey diş ağrısı için neler yapılmalı konusunu araştırmak ve bilinçli olmak…

Kırık diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısı için ilaç alınmalı mı, diş ağrısına ne iyi gelir, iltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir, diş ağrısı evde nasıl tedavi edilir gibi diş ağrısına dair soruların cevaplarını merak ediyorsanız işte detaylar…

Diş Ağrısı İçin Sıkça Sorulan Sorular

İltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir?

iltihapli diş ağrısına ne iyi gelir
iltihapli diş ağrısına ne iyi gelir
  • İltihaplı diş ağrısı nasıl geçer iltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir gibi soruların hemen hızlı bir şekilde cevabını aradığınızı biliyoruz. Ama unutmayın iltihaplı diş ağrıları mutlaka doktor kontrolünde tedavi edilmesi gereken önemli ve hassas konulardır. Biz yine de iltihaplı diş ağrınızı en azında doktora gidene kadar olan süreç için azaltacak etkili bir yöntemi sizlerle paylaşacağız. Ağrıyı kısa sürede geçiren bu yöntemi uygulayın. Geçici de olsa rahatlama sağlayacaktır ancak çok beklemeden hemen bir doktor kontrolünde olmanız gerektiğini unutmayın. Bir bardak ılık su içine bir tatlı kaşığı tuzu dökün ve tuz çözünene kadar güzelce karıştırın. Tuzlu su karışımı ile iltihaplı bölgeye baskı yaparak ağız içi gargara yapın. Ağrı yaptıkça gargara işlemini tekrar edin. Bu yöntem ya da başka doğal yöntemler olsun, tüm uygulamalar iltihaplı diş ağrısını tedavi etmez kısa süreliğine biraz olsun ağrıyı dindirir. Bu nedenle tedavi olmak için bir an önce doktorunuza başvurun.

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusunu hepinizin çok merak ettiğinizi biliyoruz. Özellikle diş doktoru fobisi olanlar ya da evde diş ağrısını kısa süreliğine geçirmek isteyenler için basit birkaç yöntem hakkında bilgi vereceğiz. Ancak hatırlatmakta fayda görüyoruz ki tüm yöntemler sadece geçici ağrı kesici etkiler gösterir, diş tedavilerinin yapılması konusunda mutlaka uzman diş doktoru tarafından destek almalısınız…

20’lik Diş Ağrısı Nasıl Geçer

  • Diş ağrısı için tavsiye edilen en başlıca uygulama buz kompres uygulamasıdır. Ağrılı diş bölgesine buz tatbik edin kısa sürede diş ağrısından kurtulun.
  • Diş ağrısı için yapılması gereken bir başka uygulama ise çay ağacı yağıdır. İçeriğindeki ağrı kesici özler sayesinde çay ağacı çayı çok etkili bir diş ağrısını giderme görevi görür. Bunun için temiz bir bez ile ya da temiz bir pamuk parçası ile çay ağcı yağını ağrılı diş yüzeyine sürün ve bir süre bekleyin. Kısa süre içinde diş ağrısının önemli derecede hafiflediğini göreceksiniz.
  • Diş ağrısı için sirke de oldukça önemli bir ağrı kesici etki gösterir. Sirkeli su ile gargara yapmak ya da sirkeyi ağrılı diş yüzeyinde bir süre bekletmek diş ağrısını geçirmek için yapılması tavsiye edilen uygulamalardan biridir.
  • Diş ağrısını azalan ve ağrı bölgesini uyuşturan bir diğer doğal yöntem ise karanfil yağı uygulamasıdır. Bir pamuk üzerine damlatılmış karanfil yağını ağrı olan diş yüzeyine güzelce sürün ve bir süre orada bekletin. Kısa süre içinde diş ağrısı hafifleyecektir. Ağrı kesilinceye kadar bu işlemi tekrar edebilirsiniz. 

Diş ağrısı için ilaç alınmalı mı?

diş ağrısı için ilaç
diş ağrısı için ilaç

Diş ağrısı için ilaç alınmalı mı yoksa alınmamalı? Tüm bunların kararını verecek olan kişi diş doktorudur. Evde diş ağrısını geçirmek için kafanıza göre bilinçsiz bir şekilde ilaç almak diş ağrısını kesmeyi bir yana bırakın bambaşka sağlık sorunlarına yol açabilir. İlaç alımı konusunda doktorunuzun verdiği reçeteye sadık kalın. Doktorunuzun diş ağrısının şiddetine uygun bir ağrı kesici ya da iltihaplı diş ağrınızı geçirmek için antibiyotik tedavisi de önerebilir. Bu nedenle diş ağrısını geçirmek için doktorunuzun onay vermediği her hangi bir ilaç alınmamalıdır.

Diş ağrısı evde nasıl tedavi edilir?

diş ağrısı evde nasıl tedavi edilir
diş ağrısı evde nasıl tedavi edilir

Diş ağrısı evde nasıl tedavi edilir sorusunun oldukça net bir cevabı vardır. Diş ağrısı evde tedavi edilmez. Tedavi etmek diş doktoru tarafından uygun zaman ve uygun bir şekilde gerçekleştirilir. Evde diş ağrısı için yapılacak bazı basit birkaç yöntem sayesinde diş ağrılarının şiddetini azaltarak sadece doktora gidene kadar geçecek olan süre içinde kaliteli zaman dilimini artırabilirsiniz. Tekrar edelim ki evde uygulana hiçbir yöntem diş ağrılarını tedavi etmez sadece kısa bir süreliğine ağrının etkisini düşürür.

Diş ağrısına zeytin iyi gelir mi?

Diş ağrısına zeytin iyi gelir mi sorusunu sizler için yanıtlamaya çalışacağız. Diş ağrısını geçirmek için insanoğlu pek çok doğal yöntemi denemiş ve oldukça başarılı sonuçlar almıştır. Bu doğal uygulamalardan biri de zeytindir. Özellikle siyah zeytinin içeriğinde asidik yapı ve yağ özleri sayesinde diş ağrılarının önemli derecede azaldığı görülmüştür. Bunun için yapılması gereken şey öncelikle siyah zeytinin çekirdeğini çıkarmaktır. Zeytinin etli kısmı ağrılı diş yüzeyine gelecek şekilde dişi güzelce ovun ve ovalayın. Diş ağrısı geçene kadar bu işleme devam edin. Kısa sürede diş ağrısı azalacaktır.

Kırık diş ağrısına ne iyi gelir?

kırık diş ağrısına ne iyi gelir
kırık diş ağrısına ne iyi gelir

Kırık diş, mutlaka diş doktoru tarafından tedavi edilmesi gereken bir diş sorunudur. Kırık diş doktora gidinceye kadar süre içinde çok şiddetli ağrılara sebep olabilir. Bu nedenle hemen küçük bir müdahalede bulunarak kırık diş ağrısını kısa süre için geçirebilirsiniz. Bunun için yapılması gereken şey öncelikle; bir bardak ılık su içine bir tatlı kaşığı karbonatı dökün ve bir çay kaşığı ile güzelce karıştırın. Karbonatlı karışımı ağzınızda en az 30 – 40 saniye tutun ve kırık diş yüzeyine gelecek şekilde gargara yapın. Ağrı kesilinceye kadar bu uygulamaya devam edin.

Via Sağlık – Faydaloji https://ift.tt/35uhlaC

Hiç yorum yok